O Zu&Berry

Jak powstała seria dziecięca?
Zdobywanie wiedzy i odkrywanie świata jest wielką i piękną przygodą. Dzięki nauce i wyobraźni każdy z nas może zmieniać świat na lepsze. Inspiracją są dla nas dzieci. Są najwdzięczniejszym odbiorcą, Chłoną wiedzę i zaskakują dojrzałymi spostrzeżeniami. To dzieci potrafią w piękny sposób wejść do świata wyobraźni i zainspirowane mądrością dorosłych, pokierować przygodą na nowe i nieznane lądy. To z myślą o nich powstały produkty, które inspirują, uczą i bawią.

Bohaterzy serii dziecięcej
Postacie wykorzystane przez nas jako bohaterowie serii to zwierzątka pogodne, uśmiechnięte i roztaczające pozytywną aurę,  ponieważ towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat edukacji i rozwoju.

Alpaka BERRY
Alpaka zwiedza świat. Pochodzi z And, wychowała się na boliwijskich stokach, więc żyłkę do podróżowania ma we krwi. Ze względu na wrodzoną odwagę (alpaki, co ciekawe, są wykorzystywane m.in. do strzeżenia owiec przed drapieżnikami) oraz przyjazne nastawienie do towarzystwa (alpaki to zwierzęta stadne) nie ma problemu z odnajdywaniem się w nowym otoczeniu i przeróżnych sytuacjach, jakie czekają na nią podczas jej podróży. Jednocześnie alpaki są łagodne, a ich futro puszyste i kolorowe.

Surykatka ZU
Podróżowanie rządzi się swoimi prawami. Niestety czasem można się zgubić i wylądować w miejscu, do którego nie chciało się trafić. I tak też było z naszą bohaterką BERRY – przez zwykłe nieporozumienie znalazła się tam, gdzie znaleźć się nie powinna. Przez długą podróż zrobiło jej się niedobrze, poprosiła kierowcę o suchara, ten zrozumiał ‚Sahara’ i w ten sposób alpaka wylądowała na pustyni. Spotkała tam wiele rodzajów zwierząt, które widziała po raz pierwszy, jednak jej największą uwagę przyciągnęła grupa niewielkich, radosnych i wyglądających na wiecznie zaskoczone gryzoni. Jedna z nich, surykatka ZU z zainteresowaniem obserwowała naszą bohaterkę. Po krótkiej rozmowie okazało się, że mają wspólne zainteresowania i razem chciałyby zobaczyć świat. Przyjaźń, która wywiązała się z tego przypadkowego spotkania trwa po dziś.

Wydawcą serii Zu&Berry jest marka wydawnicza Muduko.